Meble z duszą, czyli nowoczesne wnętrze z elementami retro

Urządzając wnętrza, zwykle myśli się o nowych meblach. Nawet przy planowaniu aranżacji klasycznej lub retro, instynktownie sprawdza się kolekcje nowe, stylizowane na dawne. Tymczasem wystarczy postawić na meble z duszą. Dzięki temu nadaje im się nowe życie, zyskując niebanalne dodatki w nowym stylu.

Przybysz z przeszłości

Targi staroci pełne są mebli, które już komuś kiedyś służyły. Sprzedawcy tylko w nielicznych przypadkach znają historię konkretnych modeli. Zwykle nie wiadomo nic o ich wcześniejszych właścicielach. Decydując się na meble z duszą, przyjmuje się pod własny dach przybysza z dawniejszej epoki. Mebel zyskuje zupełnie nowy charakter, ciesząc oko domowników. Zaletą starych mebli jest to, że zwykle są bardzo solidne. Dawne rzemiosło nie opierało się na sklejkach i półproduktach, dlatego krzesło czy stół jest w stanie przetrwać użytkowanie przez kilka pokoleń. Co ciekawe, stylistyka staroci doskonale nadaje się do współczesnych wnętrz.

Urok niedoskonałości

Stare meble często kojarzą się z drobnymi usterkami, wskutek użytkowania. To przede wszystkim większe lub mniejsze przetarcia, pęknięcia, poluzowane deski. Meble z duszą można i trzeba naprawiać, dostosowując je do potrzeb kolejnego użytkownika. Jednak nie każdy ma czas, ochotę i możliwości na reperowanie krzesła czy stołu. Dla takich osób jest idealne rozwiązanie. W sklepie Lubię Rzeczy można liczyć na gotowe meble z duszą, w których nic nie trzeba poprawiać. Stoły kawowe, wygodne fotele, etażerki, komody z ceramicznym blatem to tylko kilka przykładów na unikatowe propozycje do wnętrz. Każda z nich ma dokładnie opisany czas, kiedy została wykonana.

Szlachetne materiały

Na czym polega wyjątkowość mebli z duszą? Najczęściej produkowano je ze szlachetnych odmian drewna, które obecnie są rzadziej spotykane. Elementy tapicerowane mają niebanalne tkaniny i unikatowe wzory. Nietuzinkowe wybarwienia drewna oraz unikatowe techniki wykończenia mocno odbiegają od współczesnej, masowej produkcji. Meble z duszą miewają zaokrąglone fronty, toczone lub gięte nóżki, ciekawie wyprofilowane oparcia. Z upływem czasu ich jakość nie tylko nie maleje, ale wręcz nabiera pewnej szlachetności. Nie udaje się tego osiągnąć przy nowych meblach, które są celowo postarzane.

Wnętrza retro nie podlegają tak szybko modom aranżacyjnym, jak inne. Inwestując w meble z duszą, można uniknąć dodatkowych zakupów na kolejne lata.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl